Ribbon

- inFibre -

Wielowłóknowe światłowody wstęgowe

Wielowłóknowe światłowody wstęgowe są obecne na rynku od 25 lat i na dobre zadomowiły się w środowisku serwerowym jako naturalna konsekwencja szybkiego wzrostu zapotrzebowania na ilość przesyłanych danych przy jednocześnie ograniczonej przestrzeni możliwej do zagospodarowania. Wielowłókna wstęgowe z powodu znacznie mniejszej średnicy kabla w porównaniu do tradycyjnych kabli światłowodowych, nieporównywalnie gęstszego upakowania włókien, szybkości wykonania instalacji znajdują coraz szersze zastosowanie w magistralnych sieciach światłowodowych a w niedalekiej przyszłości znajdą również zastosowanie w elementach infrastruktury dosyłowych sieci FTTX.

Wstęgowe magistrale

Posiadamy wiedzę i doświadczenie w rozszywaniu i przygotowaniu wstęgowych magistralnych kabli światłowodowych wysokiej gęstości od 288 do 3456 włókien.

Spawy kabli wstęgowych

Wykonujemy wysokiej jakości spawy kabli wstęgowych konwencjonalnych oraz coraz bardziej popularnych niewrażliwych na orientację polaryzacyjną w procesie przygotowania ale wymagających doświadczenia i wyjątkowej staranności najwyższej gęstości wielowółkien wstęgowych typu Spider Web Ribbon.

Pomiary tłumienności torów optycznych

Dla wszystkich instalacji wykonujemy powykonawcze pomiary tłumienności torów optycznych metodą reflektometryczną i metodą transmisyjną.